Надмірна радість породжує горе


"Коли ви починаєте пити вино, то п'янієте настільки, що втрачаєте будь-яке відчуття реальності. Щойно ви досягаєте найвищої точки радості, вона одразу ж перетворюється на найглибший сум. Надмірне почуття радості породжує глибоке відчуття горя. Це універсальний закон" - сказав Чуньюй Кунь правителю царства Ци.

Позитивні емоції підтримують нас протягом усього життя, ми хочемо їх якомога частіше відчувати. Але навіть радість не завжди приносить користь. "Серце радіє до болю", "серце стискається від щастя", "радість увійшла стрілою в серце" - знайомі кожному вирази. Часто після сплеску бурхливої радості від якоїсь події ми почуваємося спустошеними.

Згідно з традиційною китайською медициною, кожний орган має свою власну енергію та функцію. Серце вважається центральним органом, який керує емоціями та контролює кровообіг. Радість - це емоція, що пов'язує два органи: серце та тонкий кишківник. Серце регулює й контролює кровоносні судини, а тонкий кишківник відповідає за всмоктування поживних речовин та мінералів з їжі. Радість стимулює роботу цих двох органів, але її надлишок може генерувати нервозність, тахікардію, безсоння та втрату концентрації уваги.

Проте, якщо емоція радості перевищує певну межу або стає неузгодженою з іншими енергіями в організмі, це може спричинити дисбаланс. Вибух цієї емоцїї або надмірний екстаз можуть викликати зайве напруження серця та вплинути на його функціонування.

Тому, в рамках китайської традиційної медицини, важливо зберігати емоційний баланс та тримати рівновагу у вираженні радості. Усвідомлення та контроль емоцій, включаючи радість, вважається корисною для збереження здоров'я серця та енергетичного балансу організму.

Сучасна медицина підтверджує це. Фахівці з Університетської лікарні Цюриха (Швейцарія) провели невелике дослідження. Вони з'ясували, що сильні емоційні переживання, як під час важкого стресу або відчуття щастя, спричиняють синдром такоцубо, відомий також як "синдром розбитого серця". Під цим поетичним терміном мається на увазі серцева недостатність, що дається взнаки пекучим болем у грудній порожнині, задишками та аритмією.

За даними The European Heart Journal, учені вперше виокремили окрему хворобу, яка стосується функції лівого шлуночка серця, що викликається переживаннями з високим градусом емоційного напруження. Синдром розбитого серця може бути тимчасовим явищем, коли серцевий м'яз відновиться через нетривалий час, а в деяких випадках розвиток синдрому може призвести до смерті. Хоча медицина і не відносить такоцубо до числа смертельних захворювань, але будь-яке порушення нормальної роботи серця завдає органу непоправної шкоди, яка може нагадати про себе надалі.

Переважання піднесеного настрою в житті веде до здоров'я. Виробляється гормон радості, поліпшується самопочуття. Нам часто здається, що хороших емоцій не буває багато. Тим часом не варто забувати, що тіньові сторони є і в позитивних емоцій. Наприклад, їх непропорційно висока інтенсивність. А негативні, навпаки, можуть бути іноді корисними. У всьому краще знати міру і тоді серце, й не тільки воно, буде здоровим.

Запись опубликована в рубрике Дао медицины. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий