Напрямки Школи

У наше століття прогресу, розвитку науки й техніки, прискорення темпу життя, люди нерідко бездумно ставляться до свого здоров’я. Малорухливий спосіб життя, стреси, нераціональне харчування, неправильне дихання тощо, ведуть до дисбалансу організму, спричиняючи хвороби.

Школа У-Сін Тайцзи, об’єднуючи методи та ідеї традиційної східної медицини та західних підходів, бере участь у створенні нової, Інтегральної Медицини, яка ґрунтується на саморегуляції живого організму. Тут людина вчиться свідомо прагнути до здоров’я, до того стану, в якому немає і не може бути хвороб.

У цій статті ми допоможемо розібратися в основних напрямках Школи.

Теорія У-Сін — теорія п’яти першоелементів та їхніх перетворень, є найважливішою концепцією давньокитайської філософії та медицини. Вона ґрунтується на законах природи та взаємодії всіх предметів і явищ у всесвіті, зокрема й у людському організмі. Вчення про п’ять першоелементів: вода, вогонь, дерево, метал, земля, а також про протилежні сили Інь і Ян (жіноче та чоловіче начало), лежить в основі всіх лікувальних методів. Дисгармонію між ними й вважають головною причиною більшості хвороб.

Китайська традиційна медицина не тільки ставить діагноз та пояснює причину виникнення захворювань, а й навчає профілактики та методів самостійного регулювання фізичного й духовного стану, дотримуючись тисячолітнього принципу «лікувати перш ніж виникне хвороба». Суттєво й те, що вони можуть бути використані в тих випадках, коли протипоказані медикаментозні препарати.

У різних людей різні інтереси. Одні прагнуть гнучкості тіла й обирають йогу. Інші хочуть вміти захищати себе та своїх близьких і займаються карате та боксом. Третіх приваблює невідоме і вони вивчають таємниці світобудови. Усі ці напрямки цікаві й заслуговують на увагу, але є система, що поєднує в собі всі три напрямки.

Тайцзи — це багатовікова система саморегуляції та комплексного психофізичного розвитку, однаково ефективна як для єдиноборств, оздоровлення організму, так і для пізнання законів внутрішнього мікрокосмосу людини та зовнішнього макрокосмосу всесвіту, їхньої взаємодії й управління. Не дарма одним із традиційних сюжетів із Китаю є кадри з тисячами людей різного віку, які практикують Тайцзи на природі.

Школа У-Сін Тайцзи — пропонує систему знань та практичних вправ, спрямованих на профілактику, діагностику та саморегуляцію фізичного й духовного стану людини. Вона поєднує в собі базові знання теорії п’яти елементів та їхніх взаємодій у тілі людини та фізичні вправи, що дають змогу відновити свою фізичну форму практично з нуля.

Школа вчить:

— вмінню реагувати на широке розмаїття подразників таким чином, щоб підтримувалися рівновага та цілісність організму;

— поповнювати енергію за допомогою рухів, дихання, а також металів, мінералів, сонця, води, трав, їжі тощо;

— розвиває свідомість та чутливість;

— пропонує освоїти мову природи, щоб людина змогла позбутися багатьох недуг й знову навчилася відчувати своє тіло;

— допомагає відновити свою життєвість та природність.

Суть занять — у знаходженні порушених взаємозв’язків між людиною та Природою, відновлення їх, і на основі цього гармонізації здоров’я і самої людини.

Якщо ця стаття змусить вас замислитися про здоров’я своє та дітей, які зростають в екологічно несприятливому середовищі міст, за повної роз’єднаності з природою, то можна сказати, що одне із завдань Школи У-Сін Тайцзи виконано.

Запрошуємо всіх охочих на регулярні заняття Школи, які проходять на свіжому повітрі, під високим Небом, на рідній Землі! У китайській традиційній медицині це має назву «слідувати Дао, слідуючи законам Неба і Землі».