Вправа «Золотий півень стоїть на одній нозі»

Стомлюваність, млявість, загострення хронічних хвороб та перші ознаки депресії - не привід, щоб бігти в аптеку по пігулки.

Коли розвивається хвороба, фахівці традиційної китайської медицини вважають, що порушено рівновагу між Інь та Ян. Збалансувати стан організму й підвищити життєвий тонус допоможе вправа: "Золотий півень стоїть на одній нозі".

У китайській медицині здавна вважається, що старіння людського організму починається з ніг. Згодом енергія починає надходити все гірше й гірше через неправильну ходьбу, що й стає причиною проблем із хребтом. Майже кожен із нас не повністю переносить вагу тіла на стопу, що рано чи пізно позначиться на здоров'ї загалом. І тут на допомогу приходить чудова вправа, суть якої полягає в тому, щоб зміцнити м'язи ніг, а отже, і спини, навчитися тримати рівновагу та в прямому сенсі твердо стояти на ногах.

Даоські мудреці невипадково обрали саме таку назву для цієї вправи: півень справді частенько підтискає одну ногу, а ось епітет "золотий" у перекладі співзвучний іншому китайському слову - "енергія". Таким чином "енергійний півень" знає все про те, як наситити тіло життєвою силою та бадьорим настроєм. Не секрет, що підошва ноги вміщує колосальну кількість дуже важливих точок, які відповідають за різні органи та частини нашого тіла. Саме до них приєднані енергетичні канали, які безпосередньо пов'язані з роботою імунної системи.

Практика цигун - це не тільки фізичні тренування на гнучкість і витривалість, а й комплекси психопрактик, що базуються на балансі фізичного й духовного. В основу багатьох оздоровчих систем якраз входить поза "золотого китайського півня".

За застуд, поганого самопочуття, пізніх термінів вагітності та важких травм не варто виконувати цю вправу. Найкращий час для виконання - ранок. Приступайте не відразу після пробудження, коли ще темніє в очах та координація рухів не відпрацьована, а після душу і легкого сніданку.

Заплющте очі, руки вільно опустіть уздовж тіла, підніміть одну ногу та постійте в цьому положенні кілька хвилин. Неодмінна умова - не розплющувати очі. У цьому разі зір не допомагатиме вам утримувати баланс, що мобілізує мозок для того, щоб утримати загальну рівновагу тіла.

Чергуйте ноги та прагніть протриматися на кожній якомога довше, слідкуйте за диханням: воно повинно бути глибоким та рівним. Фіксуйте свій рекордний час: почавши з кількох секунд, в ідеалі потрібно перейти до трьох хвилин!

Ви краще стоїте на правій нозі чи на лівій? Неоднаковий час свідчить про порушення рівноваги інь та янь. Ваше завдання - навчитися в цілому стояти однаковий час на кожній нозі. Тільки не прагніть приділяти увагу "слабкій" нозі більше, ніж сильній. У результаті тренувань різниця почне вирівнюватися.

Виконання вправи "Золотий півень стоїть на одній нозі" допомагає зосередитися й позбутися неуважності. Кров та ци опускаються в ділянку кінцівок, що чинить позитивний ефект у разі гіпертонії, цукрового діабету, остеохондрозу, радикуліту, подагри та інших захворювань. Ця вправа за її регулярного виконання винятково ефективна для тих людей, у кого мерзнуть кінцівки. Цей метод лікує корінь хвороби, а також чудово зміцнює імунітет організму. Крім вправності, "золотий півень" допомагає абстрагуватися від усього зайвого, чудова медитація та концентрація на самому собі.

А що скаже західна медицина?

Західні дослідники визначили, що здатність стояти на одній нозі є індикатором здоров'я. Виявляється, вміння балансувати на одній нозі безпосередньо пов'язане зі збільшенням фізичної активності, зниженням ризику падінь та поліпшенням якості та тривалості життя.
Нездатність здорової людини вистояти на одній нозі протягом 20 та більше секунд свідчить про підвищений ризик пошкодження дрібних кровоносних судин головного мозку й зниження когнітивних функцій.

Якщо регулярно робити вправи на балансування, ми не тільки зміцнимо вестибулярний апарат та позбавимо себе багатьох неприємностей, а й подовжимо собі життя. Такого висновку дійшли вчені London University College, які узагальнили результати майже півтора десятка багаторічних експериментів, у яких брали участь понад 53 тисячі осіб старшого віку.

Виявилось, що 25% учасників досліджень, які мали найкращі результати зі здатності зберігати рівновагу, жили в середньому на 10 років довше, ніж ті 25%, які гірше за інших впоралися з тестами.

З віком координувати рухи та тримати баланс дедалі важче, це пов'язано не тільки з погіршенням фізичного стану, а й з ослабленням нервової системи. Вправи на баланс допомагають поліпшити стан нервової системи та м'язового каркаса, зміцнити вестибулярний апарат та реально подовжити життя.

Якщо вам вдається встояти на одній нозі довго (понад 20 секунд) - чудово, ваш фізіологічний вік менший за реальний. Якщо ж ви втрачаєте баланс швидко - справа погана, ваш організм "тягне" на найстарший вік порівняно з паспортом.

Ця вправа ефективна за багатьох хронічних захворювань, вона допомагає нормалізувати роботу органів та служить профілактикою появи нових болячок.

- Запобігає ознакам появи остеохондрозу, сколіозу, хребетних гриж та інших захворювань спини.
- Тренує вестибулярний апарат.
- Служить профілактикою варикозу.
- Усуває симптоми черепно-мозкових травм (струсів мозку, мігрені та запаморочень).
- Нормалізує роботу щитоподібної залози та впливає на вироблення потрібних гормонів.
- Допомагає запобігти появі захворювань серцево-судинної системи, корисно як для людей з гіпертонією, так і гіпотонією.
- Покращує психічне самопочуття й усуває неврози.
- Позитивно впливає на пам'ять і здатність концентруватися.
- Зміцнює імунітет і витривалість організму.
- Покращує роботу органів чуття, особливо позитивно позначається на зорі та слуху.
- Омолодження організму загалом.

Особливо важливо виконувати “Золотого півня” людям середнього та похилого віку - тобто від 50 та старше. Річ у тім, що з роками здатність визначати положення свого тіла в просторі (пропріоцепція), значно погіршується. Це веде не тільки до психологічного дискомфорту, а й до порушення біохімічної рівноваги в організмі, а отже, до розвитку хвороб старості. Така тенденція пояснюється прямим зв'язком між здоров'ям нервової системи та функціями інших органів.

Привчивши своє тіло без зусиль повертатися до вправи кілька разів упродовж дня, ви помітите значні зміни у фізичному й психічному стані здоров'я, відчуєте прилив сил та енергії, підвищення життєвого тонусу.

Запись опубликована в рубрике Без рубрики. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий